Łowcy nazistów. Polowanie na hitlerowskich zbrodniarzy wojennych

Artykuł znajduje się tutaj

12 Komentarze

 1. Wielu zbrodniarzy nazistowskich zostało zabitych przez Mossad albo przez Aliantów. Niestety wielu udało się uciec i do dziś nikt nich nie osądził.
  Nie byłoby to możliwe gdyby nie powojenne władze Niemiec, które nie kwapiły się do sądzenia esesmanów i innych potworów. Dużo pomogli także księdza, umożliwiający ucieczkę nazistów do Ameryki Południowej.
  Pozdrawiam:)

  • Nie bylo czasu na szukanie i sadzenie kolaborantow. Mielismy tez takich w Polsce…gdyby kazdego wydano, ktory mial blizne pod pacha to mielibysmy napewno wiele roboty. W wielu przypadkach odgrywala kasa..dla kasy klania sie lasy..nawet ci „reprezentanci Boga” . Jedno jest ciekawe, ze Zydzi szukali, rozpracowywali i napotykali na przeszkody. NIECH ZADEN NAROD JUZ NIE PLACZE JACY NIEMCY BYLI OKRUTNI BO ZAMIAST PLAKAC MOGLI POMAGAC SZUKAC I SADZIC:::mam na mysli nas Polakow tez. Jecza, placza a nic nie robia.

 2. Konwencje o niestosowaniu przedawnienia wobec zbrodni wojennych i zbrodni przeciw ludzkości, uchwalilo Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dopiero dnia 26 listopada 1968 r…..(dopiero potem caly szereg panstw przyjal ta zasade w swoicprawodawstwach, np.Polska przyjela ta zasade 2 kwietnia 1997 r. w 43 art.Konstytucji)…ale….,,LEX RETRO NON AGIT”….czyli prawo nie moze dzialac wstecz!….
  Oznacza to, ze np. zbrodnie (przestepstwa) popelnione przez narodowych socjalistow powinny ulec przedawnieniu po mniej wiecej 30 latach! (w roznych panstwach roznie to wyglada), poniewaz we wszystkich europejskich panstwach istnieje instutucja przedawniania przestepstwa i zbrodni …to zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkosci popelnione po 1968 roku nie ulegaja przedawnieniu, bo to w 1968 roku uchwalono takie prawo… ale jak ktos kiedys powiedzial, jestesmy swiadkami upadku cywilizacji europejskiej, skoro jeden z jej fundamentow ,,LEX RETRO NON AGIT” legl w gruzach…

  Co ciekawe samo pojecie ,,zbrodnie przeciwko ludzkości”, zostalo zdefiniowane i zawarte dopiero w statucie Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze powołanego w Londynie w 1945 roku na mocy porozumienia pomiędzy Francją, USA, Wielką Brytanią i ZSRR w celu osądzenia zbrodniarzy z okresu II w.s….
  TYLKO, ZE…pojecie to nie mialo prawa byc zastosowane w celu osadzenia zbrodniarzy z okresu II w.s…… poniewaz zbrodnie popelnili wtedy, kiedy to pojecie nie istnialo, nie bylo takiego ,,paragrafu”…LEX RETRO NON AGIT ….narodowi socjalisci za swoje zbrodnie powinni byc wiec sadzeni jak zwykli przestepcy…..poza tym ZWYCIEZCY uchwalili sobie prawo na podstawie ktorego skazali POKONANYCH na smierc…hmmmm…naprawde wszystko jest OK? ….naprawde sprawiedliwosc zatriumfowala?

  ….smaczku calej sprawie dodaje to, ze w zasadzie przywodcy ZSRR powinni zasiasc na lawie oskarzonych razem z przywodcami III RZESZY i powinni byc oskarzeni dokladnie o te same czyny (zbrodnie wojenn-wymordowanie polskich jencow wojennych w Katyniu i zbrodnie przeciwko ludzkosci – np.zaplanowanie i swiadome doprowadzenie do tzw. kleski glodu na UKRAINE, w wyniku ktorej zginelo ok. 6 mln ludzi)….no coz, ZWYCIEZCOW nikt nie sadzi…

 3. Niestety, na przestrzeni całej historii ludzkości byli, są I będą obeci bandyci, którym wydaje się, że mogą wszystko I okazują okrucieństwo tylko dlatego, że nie wyobrażją sobie odpowiedzialności za to. Potem chowają się po wszelkich możliwych norach, do których wciska ich paniczne przerażenie

 4. Kraje ktore pomagaly w ukrywaniu zbrodniarzy musza
  byc ukarane!!!.A wiec USA,Argentyna,Austria,Niemcy!!!.

 5. Ten Efraim Zuroff urodzil sie w USA.A wiec jego
  postepowanie bedzie poblazliwe wobec USA,za
  pomaganie zbrodniarzom w ucieczce do USA,Argentyny!.
  I dlatego ja uwazam ze to powinien robic ktos inny!!!.

 6. Jeśli chodzi o Eichmanna, nie został on wywieziony ,,błyskawicznie”. Lot, którym mieli go wywieźć agenci Mossadu przesunięto o tydzień. I tydzień jak sami potem mówili trwali w bardzo nerwowym napięciu,bali się, że argentyńska policja szukająca ,,Ricarda” ich namierzy.

 7. Gardzę takim prawem i takimi władzami, które daje areszt domowy lub inną łagodną karę. Zgładził bym ich w długi bolesny sposób.

 8. Cześć.
  Możecie polecić filmy o ucieczkach nazistów lub filmy szpiegowskie ale osadzone w realiach II wojny?
  Moją pasją są zagadki III rzeszy.
  pozdrawiam
  Olek

 9. Wymieniłeś wiele miejsc w których ukrywał się J. Mengele, ale nie Peru, kraju w którym akurat mieszkam. A tu się mówi, że ukrywał się też w tutejszej dżungli. Zarówno on jak i inni naziści mieli to ułatwione tym, że w rejonie środkowej dżungli peruwiańskiej jest duża kolonia niemiecka, więc nie rzucali się w oczy.
  Gratuluję za świetny blog i ciekawe tematy!

 10. Wielu zbrodniarzy nazistowskich zostało przygarniętych przez Mossad albo przez Aliantów celem wykorzystania ich wiedzy. Nietuzinkowy blog i rzetelne informacje :)