Zapowiedź książki Sebastiana Rybarczyka „Najtajniejsza broń wywiadu”

Najtajniejsza_bron_okladka-2-360x514Dlaczego Ernest Hemingway pomagał komunistycznemu wywiadowi? Który minister rządu Jej Królewskiej Mości dzielił kochankę z sowieckim szpiegiem? Czy miłość do kałasznikowa może przyćmić inne uczucia?

Szantaż, zdrada, wielkie pieniądze. Nieposkromione żądze skorumpowanych urzędników. Politycy wpadający w sidła służb specjalnych i oszukani idealiści lądujący w objęciach podstawionych piękności. Spektakularne akcje wywiadów.

Piętnaście opowieści ujawniających sensacyjne wątki historii, o których czytaliście na pierwszych stronach gazet; zdemaskowanie największego kreta w historii CIA – Aldricha Amesa, romantyczne początki kariery Kima Philbiego – najskuteczniejszego szpiega sowieckiego, historia „piątki z Cambridge”. Materiał na serial wszech czasów.

To nie fantazja, te historie wydarzyły się naprawdę. Jeśli musisz wcześnie wstać do pracy, nie rozpoczynaj tej książki. Nie pozwoli Ci zasnąć!

15 pikantnych opowieści opisujących największych, najlepszych, a niekiedy najgłupszych szpiegów XX i XXI wieku oraz kobiety, które zmieniły ich życie.

Z książki dowiemy się, że:
- gdyby istniał Olimp głupoty intelektualistów, to z pewnością Ernest Hemingway byłby tam jednym z bogów,
- opuszczona, samotna i zdesperowana kobieta może stać się groźną bronią – dotyczy to tak samo jej wrogów, jak i sojuszników,
- seks obok pieniędzy i ideologii stanowi najpowszechniejszy sposób werbowania nowych agentów.

Gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze, uczucia oraz alkohol nawet tajnym szpiegom trudno pozostać w konspiracji.

Dowiedz się kim były: Szpiegowskie „żony”, Moskiewskie Jaskółki, Atomowa Dziewczyna, Mordercza kochanka Czerwonego Księcia – i wiele innych Najtajniejszych Broni Wywiadu.

Autor: „Sebastian Rybarczyk;
Tytuł: „Najtajniejsza broń wywiadu”;
Wydawca: Wydawnictwo Fronda’
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015;
Liczba stron: 264;
Cena: 29,90 zł;
Więcej tutaj

Szczególnie Polecam!!!

Tomasz Sanecki;
Bytom, 30 listopada 2015 r.

Możliwość komentowania jest wyłączona.