Tajemniczy lot Rudolfa Hessa. Prawdę o nim zastępca Führera zabrał do grobu

Artykuł znajduje się tutaj

25 Komentarze

 1. Proszę o skorygowanie kilku błędów:
  „co prawdopodobnie miało związkiem” – na: związek

  (…)nazistowscy działacze, jak Ernst Wilhelm Bohle czy generał lotnictwa Karl Bodenschatz. Oboje twierdzili (…)
  - na: obaj

 2. Lot Hessa spełnił jedno zadanie,ogłupił całkowicie Stalina,który był pewien,że Hess lądując w Anglii zawarł porozumienie z Anglikami na wspólną napaść na ZSRR i wszelkie ostrzeżenia Churchila na temat ataku niemieckiego traktował jako prowokację angielską.

 3. gratuluję,
  wszystko rzetelnie przedstawione, takich artykułów ze świecą szukać

 4. Dowod na to, ze widzi mi sie pojedynczen osoby (churchil) ma wplyw na to jak sie potoczy bieg wojny. Ciekawe co by bylo, gdyby hitler dogadal sie z angolami,,,,

 5. Wołoszański zgrabnie miesza różne wątki historii , które już przed nim były tematem różnych stacji angielskich. Ściąga po prostu ale to poziom gimnazjum. Obserwuję jego wypociny jeszcze od głębokiego PRL-u i niczego nowego w nich nie ma.Ile można słuchać gadania o tajemnicach , skarbach itd

 6. Bogusław Wołoszański jako guru? Dlaczego aliantom miałby być fałszywy Hess nie na rękę? Takie tam pierdoły publicystyczne, podczas gdy w Discovery pokazywano już lata temu film dokumentalny wiążący wypadek Liberatora w Szkocji, tuz po wylądowaniu Hessa, z rozkazem szefa ZWZ ustalającym jako obowiązek każdego Polaka likwidację notabli nazistowskich. Poza tym do okoliczności rzekomego samobójstwa Hessa odnosił się jego syn. Czy data śmierci Hessa była przypadkowa? Rok przed osunięciem muru berlińskiego? Na takie pytania proszę szukać odpowiedzi wysnuwając swoje tezy o „prawdzie mającej wstrząsnąć opinią publiczną”.

 7. świetny artykuł. Co do śmierci Hessa, sam kabel elektryczny na którym niby miał się powiesić, był takiej długości że nie mógł włożyć głowy w pętlę. Nie mógł tez zrobić z tego powodu, ponieważ w wyniku choroby nie mógł podnosić rąk do głowy. Aby się ogolić korzystał z pomocy ordynansa.

 8. wyspiarze zawsze pielęgnowali tylko swoje sprawy, a reszta Europy ich nigdy nie interesowała, tak było w czasach drugiej wojny światowej, tak jest i teraz, o tym świadczy akcja właśnie angielskich dziennikarzy, którzy zaobserwowali drogą operacyjną, jakie rzeczywiście są plany Rządu Brytyjskiego.
  Wielka Brytania sprzeda nas Putinowi, tak samo jak w 1939 Hitlerowi

 9. „Pintsch oczywiście potwierdził, że list jest mu w całości znany, co spowodowało gwałtowny atak furii u Hitlera” – dla zainteresowanych, Hitler byl dobrym aktorem. Wystarczy przesledzic sobie kroniki niemieckie z przemowien partyjnych jak rowniez kroniki Ewy Braun z Berghofu! Hitler z cala pewnoscia wiedzial o locie. Duzo prawdopodobne, ze Himmler i cala nazistowska swita tez. Tylko Hess przez Haushofera mogl miec dobry kontakt z lordem Hamiltonem. Kontakt napewno zostal podjety a takze wspolpraca o czym moze swiadczyc pozniejsze naleganie Churchilla na ladowanie wojsk alianckich nie w Norymbergi a w Grecji i uderzenia na polnoc w celu odgrodzenia drogi armii racdzieckiej. No i nie tylko, tak samo udzial rodziny krolewskiej w przetransferowaniu pieniedzy SS na amerykanskie konta. Czy tez umozliwienie albo stworzenia korytarza wodnego z Flensburga dla dzialaczy nazistowskich do argentyny lub z Flensburga do…? a potem do Argentyny. Moim zdaniem czlowiek w Spandau byl sobowtorem podstawionym przez Brytyjczykow! Brytyjczycy powinni ujawnic archiwa a nie przedluzac ich tajnosc no kolejne lata.

 10. Dobrze przygotowany artykuł lecz niczego nie wyjaśnia a wprost odwrotnie, dużo spraw zaciemnia. Interesuję się tematem już od dawna i taka ilość dezinformacji sugeruje, że coś jest na rzeczy. A co ciekawe, wciąż pojawiają się nowe interpretacje, choć fakty są znane. Komuś zależy żeby ten temat maglowano.
  Proponuję szerzej spojrzeć na sytuację w Europie, na Świecie, w Polsce i pod tym kontem analizować i komentować to wydarzenie. Podsunę trop. Co w nocy robili polscy żołnierze i Książę Kent obok psiarni w pałacu Hamiltona?
  Jaka jest rola Rosji (Stalina) w tym zdarzeniu i co wydarza się później.

  Historia jest ciągła. Jest przyczyna i jest skutek, który staje się przyczyną kolejnych skutków i tak dalej. Jak się wyrwie to wydarzenie z kontekstu, to historia staje się bajką lub teorią spiskową.
  Przypadkowo znalazłem filmik, który pokazuje, jak Niemcy zabiegali o Polaków w międzyczasie mordując ich masowo. https://www.youtube.com/watch?v=SGHO1Kzg4Vg

  Zachęcam do dalszej pracy badawczej i szerszego spojrzenia. Chętnie poczytam :)

 11. Czepiacie sie Woloszanskiego, ale obok Adama Sikroskiego to jedna z niewielu postaci, ktora przybliż Polakom historie i wiedze na poziomie ! Nie można zapominać, ze historia opiera sie na analogiach i planowanie przyszlosci to tez wykorzystanie historii.
  A Zachód sprzedal nas Niemcom i Ruskim, dlatego uważam, ze walka u boku Francuzów, Angoli czy Jankesów do niczego dobrego dla Polski nigdy nie doprowadzila i nie doprowadzi. Trzeba bylo fogadac sie z Niemcami tak jak w sprawie Czechoslowacji i Polska odzyskalaby od Ruskich ziemie sprzed I rozbioru.
  Teraz Zachód napuszcza Polaków na Rosje a w nagrodę przysyla nam muzułmanów… Sobieski i inni walczący z Turkami i Tatarami w grobie sie przewracają :(