Tajemnica Dallas – zamach, który wstrząsnął Ameryką i zmienił bieg historii

Artykuł znajduje się tutaj

9 Komentarze

 1. Już od kilku dni pojawiają się informacje o tej smutnej rocznicy, ale Pan przedstawił wydarzenia w sposób najbardziej pełny i obiektywny. Dzisiaj, po upływie 50 lat, nikt chyba nie ma wątpliwości, że zamachowców było co najmniej dwóch! Natomiast sposób prowadzenia śledztwa i towarzyszące temu okoliczności, znikanie dowodów i świadków, liczne nieścisłości i nielogiczne wyjaśnienia, blokowanie śledztwa na wszystkich szczeblach sugerują, że był to spisek na najwyższych szczytach władzy… jednym słowem zamach stanu!
  Kto mógł za tym stać?
  Pominął Pan dwie, moim zdaniem istotne okoliczności, zapowiedź prezydenta w telewizyjnym wystąpieniu – walki z tajnymi organizacjami i próba JFK odebrania prawa druku pieniądza prywatnej instytucji, jaką jest FED!
  Śmierć JFK miała wielkie znaczenie nie tylko dla USA, ale i świata, bo wraz z nim zamordowana została została amerykańska demokracja, a gospodarczo USA rozpoczęła jazdę w dół…

  • Witam. Dziękuję za uwagę. Starałem się podać te najbardziej znane fakty, które mogły mieć wpływa na to co stało się w Dallas w 1963 roku. Oczywiście przedstawione przez Pana dwie teorie, jak najbardziej mogły mieć także wpływ na tamte wydarzenia.

   Pozdrawiam

   Tomasz Sanecki, autor Mojego Historycznego Bloga

   • Z ciekawością przeczytałem kilka Pańskich artykułów i pragnę Panu pogratulować pomysłu dzielenia się swoją pasją i przemyśleniami na forum…
    Kilka lat temu przeczytałem, gdzieś na forum, niezwykle interesującą informację z historii najnowszej, która całkowicie zmieniła ocenę i sposób postrzegania stosunków polsko- czechosłowackich w przededniu wojny.
    Okazuje się, że dokumenty zostały odtajnione już 15-20 lat temu, ale zarówno Czesi, jak i Polacy schowali je głęboko, natomiast politycy wykorzystują niewiedzę, by pogłębiać wzajemne kompleksy i urazy!
    Sprawa dotyczy aneksji Zaolzia w 1938r.
    W zakładce Zaolzie są opublikowane oryginały i tłumaczenia korespondencji Benesz – Mościcki, zawarte porozumienie, a przede wszystkim TAJNY ZAŁĄCZNIK!!! do niego! Jeżeli jeszcze nie dotarł Pan do tych źródeł gwarantuję, dreszcz emocji, żeby nie powiedzieć – szok! (I nieprzespaną noc!)
    Myślę, że to miejsce było by właściwe, aby upublicznić taką perełkę…

 2. Ciekawy artykuł. Swoją drogą, dróżnik to pracownik kolei, a tam chyba koło trasy przejazdu kolumny prezydenckiej nie było przejazdu kolejowego (pamiętam że był jakiś tunel). Więc skąd ten dróżnik? Chyba, że był po prostu gapiem ulicznym, ale wtedy jego zawód jest nieistotnym szczegółem?

  • Ten Tunel, o którym Pan wspomina to w rzeczywistości most kolejowy.
   Dróznik Lee Bowers bedący 22.11.1963 w pracy miał idealny widok min.na parking położony tuz za torami kolejowymi,zakończony drewnianym płotem, czyli słynny Grassy Knoll – trawiasty pagórek z którego jak sądzi wielu naocznych Świadków oddano przynajmniej jeden strzał do JFK. Dla zobrazowania tego zagadnienia zachecam Wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony Google Maps. To miejsce -Dealey Plaza w Dallas do dzis niewiele sie zmieniło. Pozdrawiam.