Konferencja w Wannsee – to tutaj omówiono plan zagłady Żydów

Artykuł znajduje się tutaj

15 Komentarze

  • podzielam Pani zdanie ,
   a autorowi dziękuję za propagowanie prawdya. co jest bardzo ważne zawsze,a arcyważne w czasach obecnych ,gdyż obecnie
   fałszywa propaganda antysemityzmu Polaków sięga zenitu.
   Proszę o więcej takich artykułów na onecie.
   A tak na marginesie….Eichmann i Heydrtch ponoć byli Żydami.

   • Faktycznie Heydrich miał żydowskie korzenie.Wiedział o tym admirał Canaris,kiedyś przełożony Heydricha w marynarce wojennej.Po wyrzucenie Heydricha z wojska za skandal obyczajowy piął się on szybko po szczeblach kariery w SS.Nawet mieszkał obok Canarisa,utrzymywali kontakty towarzyskie i rodzinne ale non stop na siebie polowali bo Heydrich miał ochotę Canarisa „zjeść” a ten trzymał go w szachu z dossier z żydowskimi korzeniami w tle.I nawet gdy Heydrich zdobył dowody na torpedowanie przez Canarisa polityki Hitlera wciągnięcia do wojny Hiszpanii to straszak antyżydowski był na tyle mocny,że Heydrich nie odważył się tego wykorzystać.Tak więc Canaris cieszył się względami Hitlera nawet po odsunięciu od funkcji szefa Abwehry za podejrzenie sprzyjania opozycji wewnątrz naczelnego dowództwa i dopiero zamach w Wolfschanze, spowodował,że stracił w oczach Hitlera.

 1. Polecam film „Ostateczne rozwiazanie/Conspiracy” z 2001 roku opowiadajacy o tym wydarzeniu. Scenariusz oparty jest na protokolach konferencji w Wannsee.

  Film jest szokujacy i do jakiegos stopnia fascynujacy z tego wzgledu, ze nie ma tam ani jednego pozytywnego bohatera. Sa za to sami porzadni Niemcy wykonujacy rozkazy i chcacy uwolnic swiat od robactwa.
  Poza tym film sam w sobie jest swietnie zrobiony, a obsada pierwsza klasa.

 2. Podsumowując za usilowanie morderstwa 11 milionów i zabójstwo kilku milionów skazano protokolanta spotkania. Spośród 15 osób obecnych na spotkaniu, które zadecydowały o ludobojstwie: Schöngarth dostał karę śmierci, ale akurat za co innego. Kritzinger powiedział w Norymberdze, ze już więcej nie będzie, zwolniony z więzienia. Stuckart – zwolniony przez sąd denazyfikacyjny w 1949, gdyż uznano go jedynie za „sympatyka nazizmu”. Neumann – został wypuszczony z aresztu w 1948. Leibbrandt – został zwolniony w 1949 i zatrudniony w Amerykańskim Instytucie Kulturalnym. Klopfer – do 1949 był internowany, ale z powodu małości win zwolniony z aresztu. Hofmann odsiedział 6 lat i zmarł w 1982 roku. W sumie tylko polski sąd mial tyle przyzwoitości, by Bühlera skazać za zbrodnie ludobójstwa. Norynberga niby byla kiedykolwiek sprawiedliwa?

 3. Zastanawiam się nad mechanizmem społecznego przyzwolenia wobec kwestii żydowskiej, które przecież od samego początku było decydujące w dopuszczeniu nazistów do władzy. Mój dziadek był żołnierzem Wehrmachtu (trochę o tym ostatnio pisałem na moim blogu) i mówił, że w jego oddziale (choć Ślązaków jako „niepewnych” raczej nie używano do egzekucji) była już dość wcześnie świadomość nazistowskich zbrodni.

  Siostra tego dziadka zginęła w obozie koncentracyjnym (za działalność propolską), podczas gdy on sam służył w tym czasie w jakimś francuskim garnizonie – dostał szału na tę wiadomość i zaczął strzelać do portretu Hitlera. Tylko dzięki alzackiemu lekarzowi, który wystawił mu wariackie papiery, przeżył wojnę… Na ile ci wszyscy chłopcy służyli sparaliżowani strachem, a na ile trwali w błogiej nieświadomości?… Pozdrawiam i dziękuję za niezwykle ciekawą dawkę historii!

 4. Zanim przyszedł Hitler” (1964), której autorem jest niemiecko-żydowski wykładowca akademicki Dietrich Bronder. Pisze on co następuje: „żydowskiego pochodzenia lub spokrewnieni z żydowskimi rodzinami byli: fuehrer i kanclerz Rzeszy Adolf Hitler; jego zastępcy: minister Rzeszy Rudolf Hess i marszałek Rzeszy Hermann Goering; Gregor Strasser, dr Josef Goebbels, Alfred Rosenberg, Hans Frank i Heinrich Himmler; ministrowie Rzeszy von Ribbentrop (który niegdyś wypił bruderszaft ze słynnym syjonistą, zmarłym w 1952 roku pierwszym prezydentem Izraela Chaimem Weizmannem) i von Keudell; gauleiterzy Globocznik (tępiciel Żydów), Jordan i Wilhelm Kube; wysocy funkcjonariusze SS Reinhard Heydrich, Erich von dem Bach-Zelewski i von Kaudell II; bankierzy i sponsorzy Hitlera przed 1933 rokiem Ritter von Stauss (wiceprzewodniczący Reichstagu) i von Stein; feldmarszałek i sekretarz stanu Milch, podsekretarz stanu Gauss; starzy towarzysze partyjni Hanffstaengel (szef biura prasowego NSDAP dla prasy zagranicznej (późniejszy doradca Roosevelta) i prof. Haushofer”…wśród 150,000 żołnierzy pochodzenia żydowskiego znajdowali się odznaczeni weterani pierwszej wojny światowej, wysocy oficerowie, a nawet generałowie i admirałowie…. Dzisiaj o licznych Żydach wśród notabli III Rzeszy Niemieckiej oraz o finansowaniu partii hitlerowskiej przez te same żydowskie banki, które wcześniej finansowały Lenina, Trackiego i Stalina otwarcie mówi się wśród badaczy historii najnowszej….Teodor Herzl sugerował w 1896 roku w swojej programowej broszurze Der Judenstaat (Państwo Żydowskie), iż nie mogło być mowy o narodzeniu się politycznego syjonizmu bez antysemityzmu….gdyż ezoteryczne źródła nazizmu nie różnią się specjalnie od ezoterycznych źródeł syjonizmu?….

 5. Ciekawostką jest fakt, że Hitler nie był zwolennikiem powyższego ostatecznego rozwiązania. Po pierwsze chciał żydöw wysyłać na Madagaskar, a po drugie chciał się tym zająć dopiero po wojnie. To Goebels był inspiratorem konkrektnych działań uprzykrzajãcych żydom życie, a potem organizujądz ich wywöz z Berlina i ich eksterminację.

 6. Jakie skutki przyniosły decyzje podjęte podczas konferencji 20.01.1940 roku?

  • Witam Panią. Skutki opisałem w ostatnim akapicie:

   „Bez wątpienia konferencja w wilii w Wannsee, jeśli nie była nawet najważniejszych spotkaniem w historii zbrodni Holocaustu, określiła w dogłębny sposób, jak, gdzie i za pomocą jakich środków należy ją przeprowadzić na szeroką skalę. Jak mogliśmy się przekonać dyrektywy najwyższych władz Rzeszy Niemieckiej były w pełni realizowane, doprowadzając do śmierci milionów niewinnych istnień.”

 7. Przed chwila oglądałem o tym wydarzeniu film. Treść powala, ale jeszcze bardziej podane na koniec filmu wyroki dla bodajże 2 z 30 zgromadzonych – takie po 2 -3 lata. Pozostali niewinni (w tej sprawie – skazani za inne ludobójstwa). Czyli zachód i tak się na to wypiął… A autora notatki znaleźli Żydowscy agenci dopiero w 1960 w Argentynie – oczywiście miał się dobrze…

 8. Nie ma żadnych oryginalnych protokołów z tzw. „konferencji w Wannsee”. Jest tylko kopia i to wątpliwa. Poza tą kopią nie ma dowodów na odbycie sie tej konferencji.
  Wspominany film rzeczywiście, ze względu na realizację i obsadę, jest na pewno wart obejrzenia.